
Ir Dome Camera - High-quality Design, Meticulously Tested For Enhanced Security Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 36 |
| Power Consumption | 12V |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Surveillance and security purposes, both indoor and outdoor. |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 120mm |
| Features | Night Vision, Wide Angle, High Resolution, Weatherproof, Easy Install, Remote View, Secure Access |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Others, Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SCHOPFER TECHNOLOGY PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SCHOPFER TECHNOLOGY PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Surender Singh
Address
B-44, Sector-63, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
dome cameras in Noida
Report incorrect details









































