
Ir Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor | 1/3" Sony CCD |
| IR LEDs | 48 |
| IR Range | 40m |
| Minimum Illumination | 0.01Lux |
| Power Supply | 12V DC |
| Lens | Unspecified |
| Usage | Surveillance, Security monitoring |
| Housing Material | Plastic |
| Operating Temperature | Range |
| Features | IR Illumination, Wide Range, Clear Vision, Night Vision, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Features:
1/3" Sony Super HAD CCD
48 IR, 40Mtr. Range
Minimum Illusion 0.01Lux/F1.2
Auto AGC/BLC
12V DC Input
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Scan Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Scan Solution at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Harpreet Singh
Address
WZ-61Aa/12A, Gali No. -17, Vashist Park, Pankha Road, New Delhi, Delhi, 110046, India
Report incorrect details






































