
Dome Ir Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 24 |
| Lens | 2.8mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance, indoor and outdoor monitoring |
| Weight | 500g |
| Dimensions | 100mm dia |
| IP Rating | IP66 |
| Features | IR vision, Night vision, Indoor/outdoor, Customizable, Security monitoring, Remote viewing, High resolution, Easy installation |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jsvon Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cameras in bulk from Jsvon Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAECJ2915J1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAECJ2915J1ZM
Hisar, Haryana
Director
Mr. Satish
Address
Plot No .188 Poket No. A, Sector 14, National Hiway Road No .9 Near Civil Hospital, Hisar, Haryana, 125001, India
dome cameras in Hisar
Report incorrect details



























![Premium Tea [Jsvon Chaye]](https://tiimg.tistatic.com/fp/1/005/264/premium-tea-jsvon-chaye--532.jpg)



![High Grade JSVON Jeera [Cumin]](https://tiimg.tistatic.com/fp/1/005/264/high-grade-jsvon-jeera-cumin--699.jpg)









