
Ir Dome Camera - High Performance Surveillance System | Longer Service Life, Technologically Advanced Design For Enhanced Security
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Metal |
| Power Consumption | 12V |
| Lens | 2.8mm |
| Usage | Pharma labs, schools, banks, restaurants, hospitals |
| Features | High performance, Long life, Advanced tech, Secure viewing, Wide Usage |
Product Overview
Key Features
Features:
Longer service life
High performance
Technologically advanced
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CODE TREES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from CODE TREES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. P. S. Lakshmi Narayanan
Address
Plot No 23, Top Floor, Hauz Khas village, Near Ambassador Road, New Delhi, Delhi, 110016, India
Report incorrect details









































