
Ir Dome Camera - 3.6mm Lens, 800 Tvl To 1200 Tvl Flicker-free Video | Indoor Day/night Surveillance Solution For Hospitals, Restaurants, Retail Shops, Offices And Factories
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Resolution | 800-1200 TVL |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 36 |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Indoor security in Hospitals, Restaurants, Retail Shops, Offices and Factories |
| Dimensions | Range 100-150mm |
| Features | Night Vision, Cost-effective, High Resolution, Indoor Use, Compact Design |
Product Overview
Key Features
Small and lightweight, indoor dome camera represents a strong value for users looking for reliable security in smaller venues. With a 800 TVL to 1200 TVL, flicker free video this camera is well-suited to secure a variety of applications including Hospitals, Restaurants, Retail Shops, Offices and Factories.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LOOKSAFE SECURITY SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from LOOKSAFE SECURITY SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
33AFFPM5705G2ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AFFPM5705G2ZO
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Muthukkar
Address
NEW 19, OLD 8, SARAVANA STREET, T NAGAR, Chennai, Tamil Nadu, 600017, India
dome cameras in Chennai
Report incorrect details



































