
Ir Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Dome |
| Resolution | 720p |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security surveillance, indoor and outdoor monitoring |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Features | Night vision, Wide angle, Indoor/outdoor, High resolution, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CTC Security World Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from CTC Security World Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Marketing Director
Mr. Vanjul Chopra
Address
T-123, Sharda Chamber-1, Top Floor, Central Market, Prashant Vihar, Opp. PVR. Cinemas, Rohini, Delhi, Delhi, 110085, India
dome cameras in Delhi
Report incorrect details









































