
Ir Dome Camera - Premium Quality Components, Versatile Sizes And Specifications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| IR Range | 20m |
| Lens | 3.6mm |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | Night Vision, Dome Design, IR Illumination, Easy Install, Security Surveillance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Gobbler Eye Look CCTV Camera has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Gobbler Eye Look CCTV Camera at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Assistant Manager
Mr. Rajnish Ghai
Address
Ishwar Complex, Near Preet Palace, Jammu Colony, Ludhiana, Punjab, India
dome cameras in Ludhiana
Report incorrect details









































