
Ir Dome Camera - High-resolution Night Vision | Ideal For Security Monitoring In Public Areas And Industries
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| IR LEDs | 36 |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 120mm |
| Usage | Security surveillance in various environments such as homes, businesses, and public spaces |
| Standards Compliance | IP66 |
| Features | Night vision, Wide angle, High resolution, Weatherproof, Easy install, Remote view, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, C & C SECURITY SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from C & C SECURITY SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor
Establishment
2013
GST NO
09ANSPM6822D1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ANSPM6822D1ZO
Meerut, Uttar Pradesh
Technical Expert
Mr. Manoj Thakur
Address
No. 716, sector-2, shastri nagar, Meerut, Uttar Pradesh, 250002, India
dome cameras in Meerut
Report incorrect details


























