
Ir Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Primary Color | White |
| Resolution | 720p |
| IR Range | 20m |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring of areas requiring night vision. |
| Features | IR Illumination, Wide Angle, Night Vision, Dome Design, Easy Install, Security Monitoring, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ANIKA FIRE TECH PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from ANIKA FIRE TECH PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
38
Establishment
2010
GST NO
07AAJCA2821P1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAJCA2821P1ZF
Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr. Ajay Kumar Panchal
Address
1/18A, Amar Vihar, Karawal Nagar Industrial Area, Karawal Nagar, Delhi, Delhi, 110094, India
dome cameras in Delhi
Report incorrect details







































