
Ir Dome Camera - 1/3 Sony Had Ccd Sensor, 420/480/540/600/700 Tvl Resolution, Fixed 3.6 Mm Sony Lens, 18/24/36 Ir Leds | Superior Surveillance Clarity And Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" Sony HAD CCD |
| Resolution | 420-700 TVL |
| Lens | Sony 3.6mm |
| IR LEDs | 18-36 |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance |
| Features | High Resolution, Sony Lens, IR Illumination, Surveillance, Budget-friendly |
Product Overview
Key Features
Specifications:
Image Sensor : 1/3 Sony HAD CCD
Resolution : 420/480/540/600/700 TVL
Lens : Sony Lens Fixed 3.6 mm
IR LED : 18/24/36
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Haven & Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Haven & Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Manager
Mr Basha
Address
3/1, Nagawara Main Road, KG Halli, Bengaluru, Karnataka, 560045, India
dome cameras in Bengaluru
Report incorrect details









































