
Ir Dome Camera - Metal, 150mm | 1080p Resolution, Cmos Sensor, 30m Ir Range, Night Vision, Durable Casing, Easy Install, Wide Angle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor type | CMOS |
| IR range | 30m |
| Power | 12V DC |
| Housing material | Metal |
| Dimensions | 150mm |
| Usage | Surveillance, security monitoring in various environments |
| Features | Night vision, Wide angle, High resolution, Durable casing, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ELIANCE OPTINET PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from ELIANCE OPTINET PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
22
Establishment
2008
GST NO
27AAACL8124H1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACL8124H1ZK
Mumbai, Maharashtra
Chairman
Mr. Vikas Agarwal
Address
318, Hari Om Plaza, M G Road, Borivali (East), Mumbai, Maharashtra, 400066, India
dome cameras in Mumbai
Report incorrect details









































