
Ir Dome Camera - High-quality Components, Reliable Performance, Designed For Versatile Surveillance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Effective Pixels | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 30m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Features | Night Vision, Dome design, IR LEDs, Wide angle, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SATYAM ELECTRONICS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from SATYAM ELECTRONICS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1989
GST NO
27AAPPS7998L1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAPPS7998L1ZA
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Tansukh R. Soni
Address
OFFICE NO. 3, JANARDHAN BUILDINGS, 48-50 PROCTOR ROAD, GRANT ROAD, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
cctv dome camera in Mumbai
Report incorrect details








































