
Cctv Ir Dome Camera - High Definition Video Resolution | Portable Design, Easy Functionality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 30m |
| Lens | 3.6mm |
| Housing Material | Metal |
| Power | 12V |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Features | High resolution, Simple function, Portable design, IR imaging, Dome style |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ESHA Safety & Security Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from ESHA Safety & Security Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Ms. Esha
Address
No : 65, 5th Cross Street, Annanagar, Pammal, Chennai, Tamil Nadu, 600075, India
cctv dome camera in Chennai
Report incorrect details




































