
Ir Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Av Tech
In Stock
Product Specifications
| Model | AVC667VA |
| Sensor | 1/3" SONY CCD |
| Resolution | 420 TV lines |
| Min. Illumination | 0 Lux |
| IR LEDs | 24 units |
| IR Range | Over 15m |
| Usage | Security surveillance, day and night monitoring |
| Power | DC12V |
| Dimensions | 103.2x63x58 mm |
| Weight | 345g |
| IP Rating | IP57 |
| Features | Night vision, Clear images, IP57 rated, Long range IR, Color CCD |
Company Details
KANKAI TECHNOLOGIES PVT. LTD., Established in 1996 at Mumbai in Maharashtra, is a leading Importer,Supplier,Trading Company of Surveillance Equipment in India. KANKAI TECHNOLOGIES PVT. LTD. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading IR CAMERA , KANKAI TECHNOLOGIES PVT. LTD. has made a reputed name for itself in the market with high-quality 1/3" High Resolution Color Dome Camera, 1/3" SONY CCD AUTO IRIS VARI-FOCAL DOME, 1/3" Sony CCD IRpro series camera (Outdoor), etc.
Focusing on a customer-centric approach, KANKAI TECHNOLOGIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from KANKAI TECHNOLOGIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, KANKAI TECHNOLOGIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from KANKAI TECHNOLOGIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AADCK3191J1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADCK3191J1ZC
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr. Prashant Mehta
Address
Plot No.B-101, Avirahi, B/H. Adidas Showroom, S.V. Road, Borivali (West), Mumbai, Maharashtra, 400092, India
cctv camera in Mumbai
Report incorrect details

































