
Ir Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | Uncooled Microbolometer |
| Resolution | 320x240 |
| Thermal Sensitivity | 50 mK |
| Frame Rate | 25 Hz |
| Lens | Fixed |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Housing Material | Aluminum |
| Dimensions | 100x100x50 mm |
| Weight | 500g |
| Interface | IP |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance, building inspection, and predictive maintenance |
| Features | Thermal imaging, Remote monitoring, High resolution, Real-time analysis, Easy integration |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHENZHEN TOLLAR SECURITY EQUIPMENT LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cameras in bulk from SHENZHEN TOLLAR SECURITY EQUIPMENT LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Mr. Chris Tsang
Address
5F, Section B, No. 4 Eastern, Shangxue Industrial Park, Longgang District, Shenzhen, Guangdong, 518000, China
cctv camera in Shenzhen
Report incorrect details

































