
Ir Bullet 50mtr Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | IR Camera |
| Dominant Color | Dark Green |
| Resolution | 720p |
| IR LEDs | 36 |
| Range | 50 meters |
| Lens | 3.6mm |
| Housing | Metal |
| Usage | Security surveillance for outdoor applications. Ideal for monitoring parking lots, perimeters, and other large areas. Requires power supply and networking. |
| Power | 12V |
| Features | IR vision, 50m range, Security use, Bullet design, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAMRIDDHI AUTOMATIONS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from SAMRIDDHI AUTOMATIONS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
200
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAJCS8051R1ZF
Certification
ISO 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAJCS8051R1ZF
Noida, Uttar Pradesh
HEAD - SALES & MARKETING
Mr. Tasleem Ahmad
Address
Plot No. F-365, F-Block, Sector-63, Near Fortis Hospital, Noida, Uttar Pradesh, 201307, India
ir bullet camera in Noida
Report incorrect details


































