
Induction Based Pressure Cooker - Premium Stainless Steel, Versatile Design For Enhanced Durability And Efficiency
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Capacity | 5 Liters |
| Dimensions | 30x25x20cm |
| Weight | 2kg |
| Power | 1500W |
| Warranty | 1 year |
| Pressure | 70kPa |
| Features | Fast cooking, Energy saving, Safe operation, Durable design, Easy to clean |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mega Max Marketing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pressure Cookers in bulk from Mega Max Marketing at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. S. Anitha
Address
No 109/36, dl complex, 3rd floor, MTH Road, villivakkam, Chennai, Tamil Nadu, 600049, India
induction pressure cooker in Chennai
Report incorrect details








































