
Plastic Adjustable Bookshelf - 4 Shelves, L43.5 X W13.5 X H32 Inches, Multicolor | Modern Design, Durable, Ideal For Study Room
Price: 6110.72 INR / Piece
(5456.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
6200.00 INR / Piece
Weight :
4.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | INDOOR ADJUSTABLE SHELF |
| Height | 32 Inch (in) |
| Weight | 4 Kilograms (kg) |
| Assembly | Carpenter Assembly |
| Color | MULTICOLOR |
| Room Type | Study Room |
| Feature | Durable |
| General Use | Yes |
| Width | 13.5 Inch (in) |
| Furniture Type | Other, ADJUSTABLE SHELF |
| Material | Plastic |
| Appearance | Modern |
| Dimensions | L43.5" X W13.5" X H32" INCH Inch (in) |
| Payment Terms | Paypal, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5 Per Day |
| Delivery Time | 10 Days |
| Packaging Details | L43.5" X W13.5" X H32" INCH |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 5456.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 32.00 in |
| Moq | 1 |
| Brand Name | KHELOKUDOO |
| Stock Quantity | 100 |
| Shipping Type | free |
| Color | MULTICOLOR |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 12% |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 13.50 in |
| Weight | 4.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 43.50 in |
| MRP | 6200.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Usage/Application : Home
Material : Plastic
No. Of Shelves : 4 Shelves
Size : L43.5a X W13.5a H32a
Colo : Multicolor
Country of Origin : Made in India
Brand : KHELOKUDOO
Features:
High-quality bookshelf that can keep the books and other important materials safely and securely.
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AATFK6038P1ZE
Certification
ISO 9001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AATFK6038P1ZE
Nagpur, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr Yogesh Chugh
Members since
3 Years
Address
Warehouse No - 7, Behind Arco Road lines, Khadgaon Road, Wadi, Nagpur, Maharashtra, 440023, India
Report incorrect details





















