
Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Modern Pipe Industries
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter | 20-100mm |
| Length | 50-100m |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Standard | ISO 4427 |
| Usage | Water distribution and irrigation |
| Features | Cost-effective, Long life, Impact resistant, Energy efficient, Clean water, Low installation |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | As per Order |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | North India |
Company Details
MOQ - 100 Meter
Vinayak Traders
Varanasi, Uttar Pradesh
HDPE Roll - 100 mm Diameter, 50 m Length, 2 mm Thickness | High-Density Polyethylene, White, 10 kg Weight
Price: 50 INR
MOQ - 100 Meter
M/s Shree Jee Plastics
Hapur, Uttar Pradesh
High-Quality HDPE Plastic Jar - 150ml Size, Transparent Color | Twist-Off Closure, Leak-Proof Design for Essential Oils and Small Item Storage
Price: 12 INR
MOQ - 2000 Piece/Pieces
Jwala Ji Enterprises
Agra, Uttar Pradesh


















