
Leak Resistance Hdpe Pipes
Price: 1000.00 INR / Unit
(1000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Green |
| Diameter | 20-100mm |
| Length | 100-500m |
| Pressure rating | 10-16 bar |
| Temperature range | 0-40°C |
| Usage | Water supply, irrigation systems, drainage |
| Features | Leak-proof, Durable, Long life, Fast delivery |
| Supply Ability | 20 Per Week |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 25 |
| Brand Name | Parshwanath Agencies |
| Moq | 5 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 5 Unit/Units |
| Price | 1000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Unit/Units |
| Returnable | No |
| Mop | 5 |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Anti leak and crack.
Long lasting life.
Delivered with in committed time frame.
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AEVPJ4296C1Z3
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AEVPJ4296C1Z3
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Kantilal
Members since
2 Years
Address
Office No.a-303, Indraprastha Landmark, Shatrunjay Gangadham Road, Kondhwa Bk, Pune, Maharashtra, 411048, India
hdpe water pipe in Pune
Report incorrect details

































