
Ktc Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter | 20-100mm |
| Pressure Rating | 10-16 bar |
| Length | 50-100m |
| Standards | IS 4984 |
| Usage | Irrigation and plumbing systems |
| Features | Durable, Reliable, Cost-effective, High-strength, Lightweight, Long-lasting |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KTC Pumps Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from KTC Pumps Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Producer
Employee Count
10
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Director
Mr, Raj Zinzuvadia
Address
Plot No. 1890, K-Road, Opposite Jk Paint, Kishan Gate, GIDC Metoda, Rajkot, Gujarat, 360001, India
hdpe water pipe in Rajkot
Report incorrect details






































