
Plastic Raoria Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100 mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 100-500 m |
| Usage | Irrigation, industrial fluid transport |
| Standards | IS 4984 |
| Features | Durable, Lightweight, Versatile, Cost-effective, Easy installation, Long lifespan |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Raoria Brothers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from Raoria Brothers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
1997
GST NO
08AIYPK0496Q1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AIYPK0496Q1Z3
Bagru, Rajasthan
Proprietor
Mr. Roopnarayan Raoria
Address
Plot No.3, Near Petrol Pump, Begus Road, Bagru, Rajasthan, 303007, India
hdpe water pipe in Bagru
Report incorrect details



































