
Astha Hdpe Pipes By Astha International
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 6m |
| Usage | Water supply, irrigation, drainage |
| Standards | IS 4984 |
| Features | High efficiency, Durable pipes, Smooth surface, Cost effective, Compact design |
Product Overview
Key Features
Features:
Highly efficient
Tested in various parameters
Durable
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Astha International has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from Astha International at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Managing DIrector
Mr Rajiv Pritwani
Address
Plot. No.85, near Check post Medchal, Hyderabad, Telangana, 501401, India
hdpe water pipe in Hyderabad
Report incorrect details


































