
Growth Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100 mm |
| Pressure Rating | 10-16 bar |
| Length | 50-100 m |
| Usage | Water supply, irrigation |
| Standards | IS 4984 |
| Features | High Strength, Durable Pipes, Cost-effective, Long Lasting, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GROWTH INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get HDPE Pipes from GROWTH INDIA at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07CUFPS4855N1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07CUFPS4855N1ZT
Delhi, Delhi
PROPRIETOR
Mr. Surender Singh Grover
Address
A -113, DSIIDC, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
hdpe water pipe in Delhi
Report incorrect details







































