
Adi Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter | 20-100mm |
| Pressure Rating | 16 bar |
| Length | 6m |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Standards | IS 4984 |
| Features | High Quality, Durable, Cost-effective, Reliable, Long-lasting |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ADI Technologies & Solutions Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get HDPE Pipes from ADI Technologies & Solutions Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
GST NO
07AAKCA2493E1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAKCA2493E1ZP
Delhi, Delhi
DIRECTOR
Mr. Saurabh Sharma
Address
Plot No.57, A.G.C.R. Enclave, Near Karkardooma Court, Delhi, Delhi, 110092, India
hdpe water pipe in Delhi
Report incorrect details






































