
Gugan Hdpe Pipes By Gugan Polymers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Length Range | 50-500m |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Usage | Water supply, irrigation, drainage |
| Compliance | ISO 4427 |
| Features | High Durability, Long Life, Various Sizes, Premium Quality, Diverse Applications |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GUGAN POLYMERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from GUGAN POLYMERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Salem, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. V. M. Moorthy
Address
Vaiguntham Main Road, Attayampatti, Kallipatty Post, Salem, Tamil Nadu, 637501, India
hdpe water pipe in Salem
Report incorrect details





























