
Hdpe Pipe Elbow - Premium Quality Material, Versatile Applications Across Industries
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Type | Elbow |
| Size | 25mm |
| Color | Black |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Rating | 40°C |
| Usage | Irrigation systems, water supply lines |
| Features | Durable, Reliable, Easy Install, Cost-effective, Lightweight, Corrosion-resistant |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, N. B. Agro Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipe Fittings in bulk from N. B. Agro Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Partner
Mr. Ashok Sharma
Address
Plot No.F-17, Kartarpura Industrial Area, 22 Godown, Jaipur, Rajasthan, 302020, India
hdpe plastic pipes in Jaipur
Report incorrect details





































