
Hdpe Pipe - High Grade Durable Material | Economical Quality Compliance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Wall Thickness Range | 2-10mm |
| Length Range | 1-6m |
| Usage | Water supply, drainage, chemical transport |
| Standard | ASTM D3035 |
| Features | High strength, Durable, Chemical resistant, Lightweight, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dinron Industrial Co., Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from Dinron Industrial Co., Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Anyang, Henan
Manager
Mrs. Helen Hen Hi
Address
Unit 3, Building B1, Guoyuan New Village, Yindu District, Anyang, Henan, 455004, China
hdpe tubes in Anyang
Report incorrect details






































