
Hdpe Long Collar
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black/Grey |
| Diameter Range | 10-100mm |
| Height Range | 10-50mm |
| Wall Thickness Range | 2-10mm |
| Usage | Pipe joining, industrial applications. Supports high capacity. |
| Compliance | ISO |
| Features | High Capacity, Durable, Customizable, Industrial Use, Easy Assembly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAINSON PIPE INDUSTRIES PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipe Fittings in bulk from RAINSON PIPE INDUSTRIES PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AALCR0544C1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AALCR0544C1ZR
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Hasmukh Patel
Address
BNo 18,19,20,21, Near Shivbhoomi Estate, Kubadthal Ahmedabad, Gujarat, 382405, India
hdpe collar in Ahmedabad
Report incorrect details























