
Hdpe Jar - 60ml, 54mm Height X 43mm Width, White | Air Tight Lid, Crack Resistant, Reusable
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Height | 54mm |
| Width | 43mm |
| Volume | 60ml |
| Color | White |
| Label Size | 25mm/120mm |
| Lid Type | Screw |
| Features | Airtight lid, Crack resistant, Reusable, Durable, Versatile, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Features:
Air tight lid
Crack resistance
Re usability
Specification:
Height:54mm, Width:43mm Volume-Overflow:60ML Color: White
MAX. Label Size:25mm/120mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sangeeta Plastic has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Sangeeta Plastic at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1980
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Mrkt Manager
Mr. Sunil Kumar Dugar
Address
Plot No. 15-8-360/1, Feelkhana, Begumbaazar, Hyderabad, Telangana, 500012, India
hdpe jars in Hyderabad
Report incorrect details
































