
Hdpe Granule
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Density | 0.95 g/cm³ |
| Melt Flow Index (MFI) | 1-10 g/10min |
| Particle Size | 2-5 mm |
| Usage | Containers, crates, pipes, tanks |
| Compliance | FDA compliant |
| Features | High Density, Durable, Versatile, Recyclable, Cost-effective, Wide Usage |
Company Details
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
100
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Berlin, Berlin
Accepts only Foreign inquiries
Owner
Mr. George
Address
Gradestrabe 36 12347 Berlin, Berlin, Berlin, 10115, Germany
hdpe granules in Berlin
Report incorrect details









































