
Hdcvi Ir Dome Camera - 1 Megapixel 720p, Waterproof Ip66 Design, Smart Ir 20m Range, Day/night Functionality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 720P |
| Sensor | 1/2.9" CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | DC12V |
| Protection | IP66 |
| Usage | Security surveillance in various environments |
| Features | HD Video, IR Illumination, Weatherproof, Cost-effective, Easy Install |
Product Overview
Key Features
1Megapixel 720P Cost-effective Waterproof IR HDCVI Dome Camera
1/2.9" 1Megapixel CMOS
25/720P, High speed, long distance real-time transmission
Day/Night(ICR), AWB, AGC, BLC
3.6mm fixed lens (2.8mm, 6mm, 8mm optional)
Max. IR LEDs length 20m, Smart IR
IP66, DC12V
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TST TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from TST TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09ANUPM7417J1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ANUPM7417J1Z8
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Mukul Malik
Address
F-34, First Floor, Arora Shoppers Park, Shakti Khand-II, Indirapuram, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201012, India
dome cameras in Ghaziabad
Report incorrect details










































