
Dome Cameras - High-resolution Surveillance, Discrete Design For Enhanced Security
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Housing Material | Plastic |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | DC12V |
| Usage | Indoor/outdoor surveillance in shops, bars, restaurants |
| Features | Discreet design, Enhanced security, Wide viewing angle, Easy installation, Durable casing, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Spect Systems India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Cameras from Spect Systems India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2010
GST NO
33AAOCS4073J1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAOCS4073J1Z1
Chennai, Tamil Nadu
Name
Mr. Nizar Ahamed
Address
No :F3, 10th cross street, 21st avenue, Ashok Nagar, Chennai, Tamil Nadu, 600083, India
dome cameras in Chennai
Report incorrect details








































