
Fully Electronic Led Board - Premium Grade Components | High-quality Manufacturing, Innovative Design, Energy Efficient
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| LED type | SMD |
| Pixel pitch | 10mm |
| Resolution | 640x480 |
| Viewing angle | 120° |
| Brightness | 8000cd/m² |
| Power consumption | 100W |
| Operating temperature | -20°C to 50°C |
| Features | High brightness, Easy installation, Long lifespan, Low power, Customizable, Durable, Reliable |
| Product Type | Fully Electronic Led Board |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Navigator Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electronic Signs & Sign Board in bulk from Navigator Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Punit Maheshwari
Address
Plot No.138, New Market, Malviya Nagar, Near Patkar Bhavan, Bhopal, Madhya Pradesh, 462003, India
led board in Bhopal
Report incorrect details

































