




Single Door With Clean Room Accessories - Application: Rotect Against Fire And Smoke
Price: 20650.00 INR / Piece
(17500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
20650.00 INR / Piece
Weight :
60.00 Kilogram
1 Pack Contains :
10
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Voltage | 200 Teraampere (TA) |
| Type | Clean Room Booth |
| Condition | BRANDED WITH ALL ACCESORRIES |
| Power Consumption | 100 Kilowatt (kW) |
| Air Flow | 12 Meter/second (m/s) |
| Dimension (L*W*H) | 1000X2100 Millimeter (mm) |
| Feature | ACCESORIES |
| Weight | 60 Kilograms (kg) |
| Thickness | 50 AND 80 , 100 Millimeter (mm) |
| Application | rotect against fire and smoke, maintaining structural integrity under extreme temperatures and delaying fire spread for a specified time |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Frame Material | Other |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Pkg Box Length | 100.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 20650.00 INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 50.00 cm |
| Weight | 60.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 100 |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | actual |
| Packsize | 10 |
| Pkg Box Height | 210.00 cm |
| Price | 17500.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Brand Name | SINGLE DOOR DOUBLE AND FIRE RATED DOOR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2025
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AALCD3593M1Z7
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AALCD3593M1Z7
Indore, Madhya Pradesh
CEO
Mr. Vinod
Members since
2 Years
Address
Plot-89, Gate Vyapar Vikash Parishad, Near Dev Guradia, Indore, Madhya Pradesh, 452010, India
fire doors in Indore
Report incorrect details



























