
Fire Doors By V. D. Enterprises
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Frame material | Galvanized steel |
| Frame thickness | 1.6mm |
| Shutter thickness | 43mm |
| Shutter material | Galvanized steel |
| Shutter skin thickness | 1.25mm |
| Double rebate | Yes |
| Holdfasts | Provided |
| Features | Fire resistant, Insect proof, Durable, Strong frame, Steel construction |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, V. D. ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Doors/Wooden Door Panels in bulk from V. D. ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ALCPS8112J1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ALCPS8112J1ZW
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Nitesh Soni
Address
Opp. Laxmi Apartment, Godrej Chawl, Station Road, Vikhroli(w), Mumbai, Maharashtra, 400701, India
fire doors in Mumbai
Report incorrect details








































