
Fire Alarm System - Superior Quality Raw Materials, Advanced Technology | Reliable Detection And Warning Devices
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Steel |
| Diameter | 150 mm |
| Sound Level | 110dB |
| Power Source | 12V DC |
| Mounting | Wall |
| Usage | Fire emergency warning, buildings, facilities |
| Features | Loud Warning, Easy Install, Reliable Alert, Durable Design, Quick Response |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, FIRE GUARD SYNDICATE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from FIRE GUARD SYNDICATE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Name
Anjan Basak
Address
null Kolkata, West Bengal, India
est fire alarm system in Kolkata
Report incorrect details
































