
Fire Alarm Security Panel
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
50
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 12x12x6 inch |
| Power Supply | 24V DC |
| Weight | 5 kg |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Number of Zones | 4 |
| Alarm Type | Sound/Visual |
| Features | Early Warning, Quick Response, Easy Installation, Reliable System, Multiple Sensors, Centralized Control, Simple Operation |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
Its Product Details are:
Color :Red
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Nirmal Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Control Panel Boards in bulk from Nirmal Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Arunendra Kumar Pathak
Address
Plot No. 113, First Floor, Munirka, Near Bus Stand, New Delhi, Delhi, 110067, India
Report incorrect details







































