
Fire Alarm Control Panel - Advanced Technology Configuration | Accurate Dimensions, Robust Design, Low Maintenance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 10x12x5 inches |
| Material | Steel, plastic |
| Weight | 15 lbs |
| Power | 120V AC |
| Operating temp | 0-50°C |
| Connectivity | Network, serial |
| Certifications | UL, CE |
| Features | Accurate readings, Easy installation, Reliable detection, Quick response, Simple operation, Low maintenance, Durable design, Cost effective |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Accurate dimensions
Less maintenance
Robust construction
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SVSAV Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Control Panel Boards in bulk from SVSAV Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
36AWSPP5758J1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AWSPP5758J1ZK
Hyderabad, Telangana
Marketing Executive
Mr. Babji
Address
H.No.32-41/92/1p, Plot No 103 Mukundha Niketan, Kamala Prasaana Nagar, KPHB Colony, Opposite To Kl Bar And Restaurant, Beside LG Service Showroom, Hyderabad, Telangana, 500085, India
Report incorrect details







































