
Fire Alarm Control Panel - Wired, 200v - 220v Voltage, -2 To +60 Celsius Temperature Range | Reliable Installation Service Included
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Dimensions | 100x50x200 cm |
| Voltage | 200-220V |
| Temperature | -2 ~ +60 Celsius |
| Type | Wired |
| Installation | Yes |
| Weight | 50kg |
| Features | Easy Installation, Wired System, Reliable detection, Quick Response, High accuracy, Cost effective, Advanced technology |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Delivery Time | Within 15-20 Days |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
Product Details:
System Components : Fire Alarm Control Panel
Installation Service : Yes
Type : Wired
Voltage : 200V - 220V
Temperature : -2 Celsius ~ +60 Celsius
Clients can avail this Fire Alarm Control Panel at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DQAP Systems Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Control Panel Boards in bulk from DQAP Systems Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAFCD6168G1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCD6168G1ZJ
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Gaurav Arun Kumar
Address
Plot No.- RZ,151, Bhagat Singh Marg, Block G, Block F, Raj Nagar II Extension, Palam Colony, New Delhi, Delhi, 110077, India
Report incorrect details









































