
Fire Alarm For Security - Premium Quality Components | Reliable Performance, Quality Tested, Advanced Safety Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Sound Level | 85dB |
| Power Supply | 12V DC |
| Mounting Type | Wall mount |
| Usage | Manual fire alarm activation in buildings and facilities for emergency response and fire safety. |
| Features | Fire detection, Easy activation, Reliable alert, Safety ensured, Quick response |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, APARNA INFOTECH SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from APARNA INFOTECH SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09BBBPP1323C1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09BBBPP1323C1Z6
Noida, Uttar Pradesh
Partner
Mr. Abhishek Madan
Address
C149, Sector 10, Ground Floor, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
fire alarm in Noida
Report incorrect details

































