
Fire Alarm - Premium Quality Material, Advanced Technology | Reliable Performance, Hassle-free Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Alarm |
| Color | Red |
| Dimensions | 100x100mm |
| Material | ABS Plastic |
| Sound Level | 100dB |
| Operating Voltage | 12V DC |
| Certification | UL Listed |
| Usage | Manual fire alarm activation in buildings and facilities |
| Features | Easy Installation, Loud Alarm, Reliable Detection, Quick Response, Durable Housing, Simple Operation |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Spadille Safety Electronics India has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from Spadille Safety Electronics India at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
ISO 9001-2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Vishal Tanwar
Address
Plot No. WZ-555, Naraina, Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details

































