
Fire Alarm - Premium Quality, Enhanced Performance | Manufactured With Supreme Grade Materials, Cutting-edge Techniques, Trained Professionals
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Diameter | 150mm |
| Material | Steel |
| Sound Level | 110dB |
| Power | 24V |
| Mounting | Surface |
| Usage | Fire detection and warning in commercial and industrial spaces |
| Features | Loud warning, Easy install, Reliable alert, Fire safety, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Suvidha Engineers Project has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from Suvidha Engineers Project at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1990
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Director
Mr. Shiv Hari Singla
Address
665, sector 17, Faridabad, Haryana, 121002 , India
fire alarm in Faridabad
Report incorrect details










































