
Fire Detection Alarm
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | ABS plastic |
| Dimensions | 150x100x50 mm |
| Sound Level | 110dB |
| Power Supply | 24V DC |
| Certification | UL Listed |
| Usage | Fire alarm activation for building safety. Alerts occupants of fire emergencies. |
| Features | Fire detection, Early warning, Loud alarm, Easy install, Reliable system |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
04AKPPB2162F1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 04AKPPB2162F1ZL
Chandigarh, Chandigarh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr R. K. Barotia
Address
S.C.O 186-188, 2nd Floor, Behind Ghazel Hotel, Sector 17-C, Chandigarh, Chandigarh, 160017, India
fire alarm in Chandigarh
Report incorrect details

































