
Fire Alarm
Price: 2360.00 INR / Unit
(2000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Alarm |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Sound Level | 90dB |
| Power Source | 12V DC |
| Usage | Fire detection and alarm signaling in buildings and facilities |
| Compliance | UL listed |
| Features | Easy Install, Loud Alarm, Low Maintenance, Manual/Automatic, Reliable Safety |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Product Unit | 2 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 2 |
| Returnable | No |
| Brand Name | Safe technologies |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 2 |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Price | 2000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33ACMFS4755J1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ACMFS4755J1ZO
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Shakil Ahmed N
Address
No.5/11, Aadhi Kesavalu Street, Chintadripet, Chennai, Tamil Nadu, 600002, India
fire alarm in Chennai
Report incorrect details

































