
Smoke Detector
Price: 2360.00 INR
(2000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Smoke Alarm |
| Dominant Color | White |
| Sensor Type | Photoelectric |
| Power Supply | Battery |
| Operating Voltage | 9V |
| Alarm Sound | 85dB |
| Dimensions | 100mm dia |
| Certification | UL listed |
| Usage | Residential fire detection |
| Features | Early warning, Reliable detection, Easy install, Quick response, Long lifespan, Low maintenance |
| Supply Ability | 50 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Main Domestic Market | Tamil Nadu |
| Unit Type | , Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 10 |
| Moq | 2 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 2 |
| Brand Name | Safe technologies |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 2 , , Piece/Pieces |
| Price | 2000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33ACMFS4755J1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ACMFS4755J1ZO
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Shakil Ahmed N
Address
No.5/11, Aadhi Kesavalu Street, Chintadripet, Chennai, Tamil Nadu, 600002, India
smoke detectors in Chennai
Report incorrect details
































