
Fire Alarm - Robust Build Quality , Superior Finish And Long-endurance Service Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 150x150 mm |
| Sound Level | 110 dB |
| Power Source | 24V |
| Certification | CE |
| Usage | Manual fire alarm activation for emergency situations. Designed for commercial, industrial, and residential applications. |
| Features | Easy use, Quick response, Reliable safety, Durable design, Loud alarm, Simple install |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Primo Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Alarm in bulk from Primo Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
33AOBPR7733J1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AOBPR7733J1ZQ
Karur, Tamil Nadu
Partner
Mr. Ramesh Kumar
Address
No:118-A, 6th cross Cut, Anna Nagar, Kulithalai, Karur, Tamil Nadu, 639104, India
fire alarm in Karur
Report incorrect details

































