
Ethernet Modbus Plc1208-cpu20tn - Base Material: Abs
Price: 35825 INR / Unit
Get Latest Price
MRP:
35828.05 INR / Pieces
Minimum Order Quantity :
1 Unit
Brand Name :
Lingchen
Weight :
0.45 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Surface Color | Blue |
| Cover Material | ABS |
| Protection Level | Other |
| Base Material | ABS |
| Product Type | Other |
| Material | ABS |
| Dimension (L*W*H) | 21.7X14.4X10 Centimeter (cm) |
| Warranty | 1 year |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 20 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | 21.7X14.4X10 cm |
| Main Export Market(s) | Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 35825.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 11.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Pieces |
| Pkg Box Length | 22.00 cm |
| Shipping Rate | 6710.00 |
| Weight | 0.45 Kilogram |
| Surface Color | Blue |
| Price Type | fixed |
| MRP | 35828.05 INR |
| Pkg Box Breadth | 15.00 cm |
| Shipping Type | flat_rate |
| Returnable | No |
| Brand Name | Lingchen |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Lingchen 4 Axis NPN Output Motion Control EtherNet Modbus Programmable Logic Controller PLC PLC1208-CPU20TN, combined with CODESYS industrial automation software platform, better service in non-standard automation, lithium, logistics industry.
Brand : Lingchen
Model Name/Number : PLC1208-CPU20TN
Condition : New
Warranty : 1 year
Weight : 450 Grams
Company Details
Suzhou Lingchen acquisition computer Co., LTD was established in 2006 and located in Suzhou, China. Our company covers an area of 25000m2 and has 416 employees. We are specialized in automation products, including industrial computer, PLC, remote IO and linear motor. We are making great efforts to develop new products to meet different requirements.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Employee Count
416
Establishment
2006
Working Days
Monday To Friday
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Suzhou, Jiangsu
Name
Mr Sunny L
Address
No.55 Juhua Road, Wangting Town Suzhou, Jiangsu, 215000, China
Report incorrect details


























