
Electric Reach Stacker - Lifting Capacity 1500kg, 24v Electric Power Source, 740mm Width | Ideal For Industrial Usage
Price: 796500.00 INR / Unit
(675000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
875000.00 INR / Unit
Weight :
350.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Equipment Type | Reach Stacker |
| Usage | Industrial |
| Condition | New |
| Lifting Capacity | 1500 Kilograms (kg) |
| Product Type | Longitudinal Stacker |
| Power Source | Electric |
| Width | 740 Millimeter (mm) |
| Voltage | 24 Volt (v) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 7-15 Per Day |
| Delivery Time | 7-15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Min Quantity | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | order_percent |
| Price | 675000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Weight | 350.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 75.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Max Quantity | 10 |
| Brand Name | NEWGEN MATERIAL HANDLING EQUIPMENTS |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| MRP | 875000.00 INR |
| Pkg Box Length | 25.00 cm |
| Moq | 1 |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 35.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1995
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AARFN4867H1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AARFN4867H1ZH
Bengaluru, Karnataka
Partner
Dr. Manjunath
Address
B No. 51/1, B T. O. Main Road, Bengaluru, Karnataka, 560058, India
Report incorrect details




























