
Electric Rammer - Sturdy Design, Compact Dimensions | Quality Approved Raw Materials, Advanced Technology
Price: 45000.00 INR / Piece
(45000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Engine type | Gasoline |
| Power | 5.5 HP |
| Weight | 65 kg |
| Dimensions | 700 x 500 x 1000 mm |
| Fuel capacity | 3.6 L |
| Plate dimensions | 350 x 350 mm |
| Impact frequency | 60 Hz |
| Features | Compact design, Sturdy build, Affordable price, Efficient operation, Easy to use, Durable materials, Powerful engine |
| Product Unit | 2 Piece/Pieces |
| Brand Name | MODERN ELECTRIC COMPANY |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Price | 45000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MODERN ELECTRIC COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Construction Machinery in bulk from MODERN ELECTRIC COMPANY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1970
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AANPV9363Q1ZM
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AANPV9363Q1ZM
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Rahul Virmani
Address
681, Gill Road, Near State Bank Of India, Miller Ganj, Ludhiana, Punjab, 141003, India
electric rammer in Ludhiana
Report incorrect details




























